zondag 26 april 2026 – Matteus 18:19-20

zondag 26 april 2026 – Matteus 18:19-20

Ik verzeker het jullie nogmaals: als twee van jullie hier op aarde eensgezind om iets vragen, wat het ook is, dan zal mijn Vader in de hemel het voor hen laten gebeuren. Want waar twee of drie mensen in mijn naam samen zijn, ben ik in hun midden. — Matteus 18:19-20

In Matteüs 18:19-20 zegt Jezus iets bijzonders over gebed en gemeenschap. Hij belooft dat wanneer wij samenkomen in zijn naam, Hij bij ons is. Stel je voor dat je met een vriend of een groep vrienden bidt. Het gaat niet alleen om de woorden die je zegt, maar ook om de verbondenheid die je voelt in dat moment.

Jezus nodigt ons uit om te geloven dat onze gezamenlijke gebeden kracht hebben. Misschien vraag je je soms af of je gebed wel gehoord wordt. Deze verzen geven ons de geruststelling dat als we samen bidden en echt geloven, God luistert en handelt.

Maar er is nog iets moois: de aanwezigheid van Jezus in onze onderlinge verbondenheid. In een wereld waarin we soms zo op onszelf gericht zijn, nodigt Hij ons uit om samen te komen, elkaar te ondersteunen en te bemoedigen. Dit is een herinnering dat we niet alleen zijn; als we met anderen samenkomen in zijn naam, is Jezus aanwezig, hoe klein de groep ook is.

Denk hier eens over na de volgende keer dat je samenkomt met vrienden of familie om te bidden. Besef hoeveel kracht daarin zit en voel de aanwezigheid van Jezus midden onder jullie. Wat een prachtig geschenk om te weten dat Hij ons nooit alleen laat!