woensdag 12 augustus 2026 – Johannes 13:14-16

woensdag 12 augustus 2026 – Johannes 13:14-16

Als ik, jullie Heer en jullie meester, je voeten gewassen heb, moet je ook elkaars voeten wassen. Ik heb een voorbeeld gegeven; wat ik voor jullie heb gedaan, moeten jullie ook doen. Waarachtig, ik verzeker jullie: een slaaf is niet meer dan zijn meester, en een afgezant niet meer dan wie hem zendt. — Johannes 13:14-16

We leven in een wereld waarin macht en aanzien vaak de bovenhand nemen. In Johannes 13:14-16 zien we echter hoe Jezus, onze Leraar en Heer, een heel ander voorbeeld geeft. Hij waste de voeten van zijn discipelen, een daad van nederigheid en dienstbaarheid die destijds als minderwaardig werd beschouwd. Jezus laat zien dat ware grootsheid gevonden wordt in dienen.

Dit roept ons op om onze eigen houding te herzien: zijn we bereid om anderen te dienen, ongeacht onze positie? Het gaat niet alleen om fysieke handelingen, maar ook om hoe we elkaar met liefde en respect behandelen in ons dagelijks leven. In onze relaties, op het werk of op school, waar kunnen we de liefde van Jezus doorgeven door te dienen?

Laten we deze woorden van Jezus als inspiratie gebruiken om voorbij onze eigen trots te kijken en de handen uit de mouwen te steken om anderen te helpen. Door te dienen, volgen we het voorbeeld van Jezus en verspreiden we zijn liefde in de wereld. Misschien kunnen we zo, beetje bij beetje, een verandering teweegbrengen in de manier waarop mensen met elkaar omgaan.