woensdag 09 juli 2025 – 2 Petrus 3:8-9

woensdag 09 juli 2025 – 2 Petrus 3:8-9

Eén ding mag u niet over het hoofd zien, geliefde broeders en zusters: voor de Heer is één dag als duizend jaar en duizend jaar als één dag. De Heer is niet traag met het nakomen van zijn belofte, zoals sommigen menen; hij heeft alleen maar geduld met u, omdat hij wil dat iedereen tot inkeer komt en niemand verloren gaat. — 2 Petrus 3:8-9

In 2 Petrus 3:8-9 lezen we dat Gods tijdsbesef anders is dan dat van ons: “Eén dag is bij de Heer als duizend jaar en duizend jaar als één dag.” Dit betekent dat we God niet kunnen binden aan ons tijdschema. Soms voelt het alsof er veel tijd voorbijgaat zonder dat er iets verandert, en we kunnen ons afvragen waarom bepaalde gebeden nog niet verhoord zijn, of waarom we nog moeten wachten op dat waar we zo naar verlangen.

Toch vertelt Petrus ons dat God niet traag is met het vervullen van zijn belofte, zoals sommige mensen dat denken. Hij is geduldig omdat Hij niet wil dat iemand verloren gaat, maar juist dat ieder tot inkeer komt. God heeft geduld met ons en geeft ons de tijd om ons leven op orde te brengen, keuzes te maken en tot inzicht te komen.

Dit is een aansporing voor ons om niet te wanhopen als dingen langzaam lijken te gaan, maar in plaats daarvan te vertrouwen op Gods perfecte timing. Zijn vertraging is niet een teken van onverschilligheid, maar van genade. Dit hoofdstuk nodigt ons uit om ons vertrouwen in God te hernieuwen, ons open te stellen voor zijn leiding en te leven naar zijn wil, wetende dat Hij een plan heeft dat groter is dan wij kunnen bevatten. Wanneer we vanuit dit perspectief leven, ervaren we meer vrede en vertrouwen in ons dagelijks bestaan.