zaterdag 13 september 2025 – Marcus 2:16-17

zaterdag 13 september 2025 – Marcus 2:16-17

Toen de farizese schriftgeleerden zagen dat hij samen met zondaars en tollenaars at, zeiden ze tegen zijn leerlingen: ‘Eet hij met tollenaars en zondaars?’ Jezus hoorde dit en zei tegen hen: ‘Gezonde mensen hebben geen dokter nodig, maar zieken wel; ik ben niet gekomen om rechtvaardigen te roepen, maar zondaars.’ — Marcus 2:16-17

In Marcus 2:16-17 zien we dat Jezus werd bekritiseerd omdat hij at met mensen die als zondaars werden gezien. De religieuze leiders van die tijd, de Farizeeën, snapten er niks van. Maar Jezus antwoordde hen iets krachtigs: “Gezonde mensen hebben geen dokter nodig, maar zieken wel. Ik ben niet gekomen om rechtvaardigen te roepen, maar zondaars.”

Dit stukje tekst benadrukt iets fundamenteels in het christelijke geloof: niemand is perfect, en we hebben allemaal wel wat kwetsbaars in ons leven. Jezus laat ons hier zien dat hij juist voor die momenten van gebrokenheid en gebrek naar ons toekomt. Hij trekt ons niet weg als we falen, maar komt in plaats daarvan dichterbij.

In de huidige maatschappij is de druk om perfect te zijn vaak immens. Op sociale media lijken anderen vaak succesvol en zonder gebreken. Het is goed om te beseffen dat we niet aan deze onmogelijke standaarden moeten voldoen. Jezus zoekt ons op, precies waar we zijn, met al onze imperfecties. En dat is een boodschap van hoop en liefde die nooit verouderd. Dus, laten we ons niet verstoppen achter een façade, maar durven kwetsbaar te zijn, wetende dat we altijd welkom zijn bij hem.

Het is een oproep om anderen met dezelfde liefde te behandelen. In plaats van te oordelen, kunnen we elkaar steunen en helpen helen. Want zoals Jezus benadrukte, is niemand ooit te ver weg om gevonden te worden.