donderdag 04 december 2025 – Marcus 5:18-19

donderdag 04 december 2025 – Marcus 5:18-19

Toen hij in de boot stapte, smeekte de man die bezeten was geweest om bij hem te mogen blijven. Dat stond hij hem niet toe, maar hij zei tegen hem: ‘Ga naar huis, naar uw eigen mensen, en vertel hun wat de Heer allemaal voor u heeft gedaan en hoe hij zich over u heeft ontfermd.’ — Marcus 5:18-19

In Marcus 5:18-19 lezen we over de man die bezeten was geweest en door Jezus bevrijd werd. Wanneer Jezus weer aan boord van het bootje gaat, smeekt de man Hem om met Jezus mee te mogen gaan. Maar in plaats daarvan geeft Jezus hem de opdracht om naar huis te gaan en zijn vrienden te vertellen over hoe de Heer genadig is geweest en wat Hij voor hem gedaan heeft.

Dit verhaal laat ons de kracht van persoonlijke getuigenis zien. Hoe vaak zijn we niet geneigd om in een comfortabele omgeving te blijven, dicht bij het “veilige” en het bekende, zeker na een intense ervaring? Het is begrijpelijk dat de man bij Jezus wilde zijn, maar Jezus stuurt hem terug om een getuige in zijn eigen gemeenschap te zijn.

Het herinnert ons eraan dat ons geloof niet alleen iets is dat we moeten koesteren, maar ook iets dat we moeten delen. Jezus nodigt ons uit om onze ervaringen van genade en bevrijding te delen met anderen. Onze verhalen kunnen een krachtig middel zijn om mensen te laten zien wie God is en wat Hij in hun leven kan doen.

Op dezelfde manier worden wij geroepen om in ons dagelijks leven open te zijn over de impact die Jezus op ons heeft gehad. De mensen om ons heen, onze vrienden, familie en zelfs vreemden, hebben misschien geen directe ervaring met God, maar door ons verhaal te delen creëren we de ruimte waarin zij Hem kunnen ontmoeten.

Dus denk eens na: hoe kun jij vandaag je ervaring en je geloof delen in de wereld om je heen? Want net zoals de bevrijde man in het Evangelie van Marcus, heb jij een uniek verhaal dat de potentialiteit heeft om anderen te inspireren en te veranderen.