Maar het is zoals geschreven staat: ‘Wat het oog niet heeft gezien en het oor niet heeft gehoord, wat in geen mensenhart is opgekomen, dat heeft God bestemd voor wie hem liefheeft.’ God heeft ons dit geopenbaard door de Geest, want de Geest doorgrondt alles, ook de diepten van God. — 1 Korintiers 2:9-10
Soms kijken we naar de toekomst en vragen we ons af wat er voor ons in het verschiet ligt. In 1 Korintiërs 2:9-10 worden we herinnerd aan iets heel belangrijks: “Wat het oog niet heeft gezien en het oor niet heeft gehoord, wat in geen menselijk hart is opgekomen – dat heeft God bestemd voor wie Hem liefhebben.”
Stel je eens voor dat we als mensen slechts een glimp opvangen van wat God voor ons in petto heeft. Dit betekent dat al het mooie en onvoorstelbare wat je ooit hebt ervaren, slechts een schaduw is van wat komen gaat. God heeft grootse plannen voor ons, groter dan we ooit kunnen bevatten.
Vers 10 vertelt ons ook dat God deze dingen aan ons openbaart door Zijn Geest. Het is de Heilige Geest die ons helpt om deze waarheden te begrijpen en ernaar te leven. Misschien ben je op dit moment op zoek naar richting of probeer je iets te begrijpen dat niet meteen duidelijk is. Vertrouw erop dat de Geest je zal leiden en je inzicht zal geven, zelfs in de dingen die momenteel verborgen lijken.
Laten we ons hart openstellen voor de grootheid van wat God voor ons klaar heeft liggen en leren vertrouwen op Zijn Geest die ons hierin bijstaat. Hierdoor kunnen we vol hoop en verwachting naar de toekomst kijken, wetende dat wat God voor ons heeft voorbereid verder gaat dan ons voorstellingsvermogen.