De preek van Leendert met de titel “God vergeet mij nooit” draait om de kernboodschap van het christelijk geloof: God heeft een plan met ons leven en verlangt naar een herstelde relatie met ieder mens. Leendert benadrukt dat Jezus naar de aarde kwam om de weg naar de Vader weer vrij te maken, net zoals Adam en Eva een relatie met God hadden in het paradijs. Jezus’ dood en opstanding zijn essentieel omdat Hij daarmee de macht van de dood en de duivel heeft overwonnen. Hij ging drie dagen het dodenrijk in, niet zomaar, maar om daar de sleutel van de dood te verkrijgen en ons te bevrijden van angst en slavernij.
Leendert vertelt over Maria die bij het graf van Jezus stond en Hem niet herkende, totdat Hij haar naam noemde. Dat moment symboliseert hoe Jezus ons opzoekt en hoe wij Hem soms niet herkennen, ook al is Hij vlakbij. Door ons om te keren en te bekeren – net als Maria zich omdraaide – kunnen we Jezus ontmoeten en zien hoe groot zijn liefde is. Hij wil een relatie met ons, wil ons helpen en een prachtig leven geven, vol kracht, vrede en vreugde.
De doop speelt hierin een belangrijke rol. Door de doop worden we één met Jezus, in zijn dood én opstanding, en ontvangen we een nieuw leven. Leendert benadrukt dat dit nieuwe leven anders is dan wat de wereld biedt: het is leven in de kracht van de Heilige Geest. Diezelfde kracht die Jezus uit de dood deed opstaan, leeft ook in de gelovige.
Leendert wijst erop dat God ons nooit vergeet. Hij heeft onze naam in zijn hand gegrift en niets kan ons scheiden van zijn liefde. God heeft een persoonlijk plan met ieder van ons. De preek roept op tot bekering, om echt te kiezen voor Jezus en zijn offer te aanvaarden. Daarbij hoort ook de oproep om je te laten dopen, zodat je volledig kunt leven in dat nieuwe leven.
De boodschap eindigt met het gebed dat deze opstandingskracht zichtbaar mag worden in ons leven en dat velen Jezus zullen leren kennen. Het is een oproep om niet alleen zelf te leven in die liefde, maar ook om anderen daarin mee te nemen. Want, zoals Leendert zegt: leven met God is het mooiste wat er is.